AKTUALNOŚCI

 Zapobiegam.pl 2020 - Zaskoczony?

Zaskoczony? Choroby sercowo-naczyniowe nie pytają o wiek!

Pod takim hasłem otwieramy tegoroczną odsłonę kampanii zapobiegam.pl

Tym razem nasze działania poświęcamy powszechności zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe, niezależnie od wieku. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, większość aktywności ma formę internetową lub zewnętrzną. 

 


Główne czynniki ryzyka wywołujące choroby sercowo-naczyniowe to: palenie tytoniu, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, wysokie stężenie cholesterolu we krwi. To czynniki będące bezpośrednio związane z indywidualnym stylem życia, zwyczajami żywieniowymi oraz poziomem aktywności fizycznej. Do pozostałych czynników zalicza się: nadwagę, cukrzycę, nadmierne spożycie alkoholu oraz stres. WHO szacuje, że obniżenie ciśnienia tętniczego, otyłości, stężenia cholesterolu oraz palenia tytoniu może o ponad połowę zmniejszyć zapadalność na choroby układu krążenia.


 

O czynnikach ryzyka, możliwości minimalizowania ich i zapobiegania chorobom sercowo naczyniowym będziemy komunikować na wiele sposobów.
 

Plan dla zdrowia

 

Dostępny na stronie sposów, by mieć kontrolę nad czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, znać stan swojego organizmu oraz wprowadzić zdrowe nawyki na co dzień. Nasz plan pomoże Ci zadbać o zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną i redukcję stresu, które mogą znacząco poprawić stan Twojego zdrowia.

 

Ile razy zdarzyło Ci się, że były to złe decyzje? Wiele?
Nie zniechęcaj się, wyrobienie zdrowych nawyków to proces, który wymaga  czasu, a potknięcia się zdarzają.

Losy rodziny Zapobiegalskich są tego żywym przykładem. Ich droga do zmiany stylu życia jest kręta i wyboista. Przeczytaj jak radzą sobie z zapobieganiem w codziennym życiu i sprawdź czy w końcu uda im się zmienić styl życia na dobre. 

 

Blog

 

 

 

Spot "Zaskoczony? Choroby sercowo-naczyniowe nie pytają o wiek"

 

Historia Krzyśka, studenta biologii, którego losy mogą zaskoczyć, pokazuje, że czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych dotyczą nas wszystkich. Spot zwraca uwagę na to, że bez względu na wiek powinniśmy dbać o siebie i badać się regularnie. Do zobaczenia na stronie zapobiegam.pl

 kampania Kampania “Zapobiegam.pl”
organizowana jest przez Fundację
Udaru Mózgu.
Fundacja Udaru Mózgu
ul. Milionowa 14, 93-113 Łódź

infolinia: 48 605 647 600
info@fum.info.pl
www.fum.info.pl
Copryight by Fundacja Udaru Mózgu | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej