AKTUALNOŚCI

 Tak zapobiegaliśmy w roku 2018

Tak zapobiegaliśmy 

Mijający rok był dla nas rokiem pełnym pracy i wyzwań. Przyniosły one wiele doświadczeń i zaowocowały wynikami, którymi chcemy się z Wami podzielić –  bowiem to Wy jesteście najważniejszą częścią tej kampanii.

 

Kampania Zapobiegam.pl gościła ze stoiskiem edukacyjnym w 10 polskich.Podczas tej trasy, w ramach różnych imprez biegowych spotkaliśmy tysiące osób, zatroskanych o swoje zdrowie, dopytujących o czynniki ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych i przede wszystkim o to jakie działania powinni podjąć, by się przed nimi ustrzec.

 

W tym czasie wykonaliśmy aż 1200 pomiarów ciśnienia tętniczego krwi i wręczyliśmy 5000 broszur, ulotek i innych materiałów informacyjnych. 

 

Nasza drużyna biegowa powiększyła się o kolejnych 300 biegaczy, którzy wybrali nasze barwy. Z późniejszych kontaktów wiemy, że koszulki zapobiegam.pl są z nimi na stałe – także na innych wydarzeniach sportowych. Ogromnie cieczy nas takie zaangażowanie i aktywność.

Imprezy biegowe to jednak nie jedyna aktywność kampanii zapobiegam.pl. W mijającym roku udało nam się stworzyć kompleksowy portal internetowy poświęcony chorobom sercowo-naczyniowym.

Umieszczony tam test ryzyka wystąpienia tychże jasno wskazuje na potrzebę działań prewencyjnych. Aż połowa respondentów testu uzyskała wynik negatywny – tym samym dowiadując się, że znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.


Spośród tych osób, 250 zdecydowało się na wdrożenie przegotowanego przez nas PLANU DLA ZDROWIA.

Niezwykle cieszy nas, że tak licznie zechcieliście się z nami spotkać i wspólnie zapobiegać: czy to osobiście, czy za pośrednictwem Internetu. Nadzieją zaś napawa fakt, że tematem interesują się także media – a co za tym idzie, że wiedza o chorobach sercowo-naczyniowych, w tym o udarze mózgu i zawale serca, dotarła do szerokiego grona odbiorców. Doniesienia prasowe o kampanii zapobiegam.pl ukazały się między innymi w Dzienniku, Fakcie, Radiu Zet oraz na stronach rynekzdrowia.pl czy medexpress.pl

Wszystkie doświadczenia tego roku dały nam cenną wiedzę, mnóstwo satysfakcji ale przede wszystkim zapał do dalszej pracy, by w kolejnym roku wrócić do Was z następną odsłoną kampanii i dalej efektywnie promować zdrowie.

My stale zapobiegamy! A Wy?

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 kampania Kampania “Zapobiegam.pl”
organizowana jest przez Fundację
Udaru Mózgu.
Fundacja Udaru Mózgu
ul. Milionowa 14, 93-113 Łódź

infolinia: 48 605 647 600
info@fum.info.pl
www.fum.info.pl
Copryight by Fundacja Udaru Mózgu | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej